Imieniny:Beaty, Juliana, Wincentego

Dni otwarte EURES

W dniu 10.05.2019 r., Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu zorganizował po raz kolejny Dzień Otwarty promujący POŚREDNICTWO PRACY EURES.

Informacje skierowane były do:

• Pracodawców w zakresie: rekrutacji pracowników ze wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

• Osób bezrobotnych, poszukujących pracy w zakresie możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, umiejętności oraz poszukiwania pracy w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

Inicjatywa daje możliwość otrzymania niezbędnej wiedzy w pigułce na temat EURES. Pośrednik pracy realizujący zadania EURES przedstawił zainteresowanym istotne porady i informacje, o jakich należy pamiętać przed wyjazdem z kraju, jak
i po powrocie zza granicy. Dzielił się wiedzą w zakresie warunków zatrudnienia w ramach konkretnych ofert pracy, sposobów poszukiwania pracy, sprawdzania wiarygodności pracodawców oraz warunków życia w danym kraju. Odbiorcy spotkania mieli możliwość zadawania pytań, wyjaśnienia wątpliwości, zweryfikowania posiadanych informacji.

Wyświetlane były również filmy o pracy za granicą oraz przedstawiono zagraniczne oferty pracy EURES będące w dyspozycji tut. urzędu pracy.

Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono pośrednika pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy w Kluczach, która zaprezentowała oferty pracy oraz przedstawiła ofertę OHP.

© 2009 - Designed by Piotr Ziarnik - Zaloguj do systemu CMS