Imieniny:Grzegorza, Karoliny, Karola
Klauzula informacyjna w związku z przetwarzaniem danych osobowych
Klauzula informacyjna w związku z przetwarzaniem
danych osobowych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Olkuszu
dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy

Czytaj


Klauzula informacyjna w związku z przetwarzaniem
danych osobowych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Olkuszu
dla pracodawców, przesiębiorców i innych podmiotów

Czytaj


Nabory - aktywne formy
Sprawdź informacje o bieżących naborach na aktywne formy przeciwdziałaniu bezrobociu

Bieżące nabory


07.06.2019r. Małopolski Dzień Uczenia się
W dniu 07.06.2019r. Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu jak co roku włączył się w obchody Małopolskiego Dnia Uczenia się organizowanego w ramach Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego.

Ponad 20 instytucji organizowało około 60 różnych wydarzeń, którym w tym roku przyświecało motto – „Ucz się języków przez całe życie”. Działania naszego Urzędu skierowane były do młodzieży klas drugich I LO w Olkuszu, której to w ramach warsztatów z doradcą zawodowym przedstawiono trendy panujące na małopolskim rynku pracy, w tym również zasady pośrednictwa pracy sieci EURES, gdzie w znacznej większości ofert znajomość języków obcych stanowi podstawę. Kolejnymi odbiorcami naszych działań byli uczestnicy Klubu Integracji Społecznej w Kluczach.

W czasie spotkania nakreślono ofertę Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu, w tym wszystkie aktywne formy wsparcia oraz realizowane programy i projekty wspomagające rozwój zawodowy beneficjentów.
Konsultacje z Pracownikami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie dotyczące zatrudniania cudzoziemców w dniu 24.06.2019 r.
Masz pytania lub wątpliwości dotyczące zatrudniania cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?

Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu, wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawców, zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 24.06.2019r. w godzinach od 09:00 do 13:00 do siedziby tut. urzędu na bezpłatne konsultacje z pracownikami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Celem konsultacji jest pomoc przedsiębiorcom, w zrozumieniu skomplikowanych przepisów, wyjaśnieniu problemów proceduralnych pojawiających się w trakcie załatwiania dokumentów oraz przybliżeniu stosowanych praktyk panujących w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, z którymi mają styczność podmioty zamierzające zatrudnić obcokrajowców.
Spotkanie rekrutacyjne


Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne do projektu "Obudź się, pora wstać!".
Spotkanie obędzie się dnia 14.06.2019 o godz. 9.00 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu w pok.1. Zapraszamy.
Czytaj więcej
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu czerwcu 2019r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-14.06.2019r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 07.06.2019r.
stypendia stażowe - 10.06.2019r.
Nowy start w Małopolsce
Wróciłeś do kraju? Jesteś bez pracy? Szukasz pomysłu na siebie? - Napisz mail, sms lub zadzwoń - nasi Konsultanci i Doradcy czekają na Ciebie !
pobierz plik

pobierz plik
Projekt dotyczący pomocy firmom w sytuacjach kryzysowych


Masz trudności w prowadzeniu swojego biznesu? Skorzystaj z porad innych przedsiębiorców.

Twoja firma przechodzi chwilowe problemy lub znalazła się w sytuacji kryzysowej? Skorzystaj z pomocy ogólnopolskiej sieci konsultantów i mentorów w ramach projektu Early Warning Europe www.parp.gov.pl/earlywarning. Doświadczeni przedsiębiorcy pomogą Tobie zidentyfikować najtrudniejsze kwestie i pokierują Ciebie dalej, towarzysząc w procesie wprowadzania zmian. Zobacz jak pomagamy innym: https://youtu.be/jioq8huGyP0

Projekt realizowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości http://www.parp.gov.pl/ oraz Fundację Firmy Rodzinne https://ffr.pl/pl/.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/early-warning lub dzwoniąc pod numer 664-316-709.

Wirtualne Targi Pracy

Uprzejmie informujemy, że w ramach Krajowego Planu Działań sieci EURES w Polsce na 2019r., w dniu 29 maja br. odbędą się "wirtualne targi pracy w ramach Europejskich Dni Pracy (EDP) online" pod nazwą "Discover Poland! Work with us". Targi przeprowadzone zostaną na platformie Komisji Europejskiej (KE) www.europeanjobdays.euDni otwarte EURES

W dniu 10.05.2019 r., Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu zorganizował po raz kolejny Dzień Otwarty promujący POŚREDNICTWO PRACY EURES.

Informacje skierowane były do:

• Pracodawców w zakresie: rekrutacji pracowników ze wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

• Osób bezrobotnych, poszukujących pracy w zakresie możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, umiejętności oraz poszukiwania pracy w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

Inicjatywa daje możliwość otrzymania niezbędnej wiedzy w pigułce na temat EURES. Pośrednik pracy realizujący zadania EURES przedstawił zainteresowanym istotne porady i informacje, o jakich należy pamiętać przed wyjazdem z kraju, jak i po powrocie zza granicy. Dzielił się wiedzą w zakresie warunków zatrudnienia w ramach konkretnych ofert pracy, sposobów poszukiwania pracy, sprawdzania wiarygodności pracodawców oraz warunków życia w danym kraju. Odbiorcy spotkania mieli możliwość zadawania pytań, wyjaśnienia wątpliwości, zweryfikowania posiadanych informacji.czytaj więcej

Dni otwarte EURES - zaproszenie


Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu zaprasza wszystkich zainteresowanych na DZIEŃ OTWARTY informujący o Pośrednictwie Pracy EURES, który odbędzie się dn. 10.05.2019r. w godz. 10.00 – 12.00 (budynek PUP Olkusz - hol główny).

Informacje skierowane będą do:

· Pracodawców w zakresie: rekrutacji pracowników ze wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

· Osób bezrobotnych, poszukujących pracy w zakresie możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, umiejętności oraz poszukiwania pracy w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

Powiatowe Targi Pracy
Dnia 24.04.2019r. odbyły się Powiatowe Targi Pracy organizowane przez Firmę Probiznes we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. W Powiatowych Targach Pracy uczestniczyło 36 zaproszonych wystawców tj, przedstawicieli pracodawców, instytucji rynku pracy, instytucji promujących przedsiębiorczość, organizacji pozarządowych, służb mundurowych.czytaj więcej

Małopolska Niania 2.0


Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

w związku z realizacją Projektu „Małopolska Niania 2.0”

współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,

Oś Priorytetowa 8 Rynek pracy,

Działanie 8.5 Wsparcie na rzecz łączenia życia zawodowego z prywatnym

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

ogłasza

DRUGI NABÓR DO PROJEKTU „MAŁOPOLSKA NIANIA 2.0”czytaj więcej
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu maju 2019r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 13-16.05.2019r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.05.2019r.
stypendia stażowe - 10.05.2019r.
Życzenia
Spotkanie dot. legalizacji pobytu oraz zasad zatrudniania cudzoziemców
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców z powiatu olkuskiego, Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu, w dniu 04.04.2019 r. zorganizował spotkanie informacyjne w zakresie legalizacji pobytu oraz zasad zatrudniania obcokrajowców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie odbyło się w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Uczestniczyło w nim 40 pracodawców. Szkolenie poprowadziła Pani Lucyna Gajda, I Zastępca Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Podczas wydarzenia omówione zostały m. in. zagadnienia dotyczące obowiązujących przepisów prawa oraz procedur dotyczących legalizacji pobytu cudzoziemca, zezwoleń na pracę, zezwoleń na pracę sezonową, oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy przez cudzoziemców, wymogów formalnych wniosków oraz sposobów załatwiania spraw na poszczególnych etapach.

W trakcie spotkania pracodawcy mieli możliwość zadawania pytań oraz wyjaśniania wszelkich wątpliwości związanych z powierzaniem pracy obcokrajowcom. Dzielili się swoimi problemami, a także wskazywali potrzebę zmian w przepisach w tym zakresie, które ułatwiałyby załatwianie spraw.

czytaj więcej

Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu kwietniu 2019r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 10-15.04.2019r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 08.04.2019r.
stypendia stażowe - 09.04.2019r.
Informacja
W związku brakiem możliwości technicznych Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu od 21 stycznia 2019r. nie będzie świadczył usługi dla osób zarejestrowanych w tutejszym urzędzie pod nazwą 'Sprawdź termin wizyty przez internet'.


Informacja

Informujemy, iż od dnia 05.06.2018r. nastąpiła zmiana adresu siedziby firmy ING Bank Śląski Oddział w Olkuszu


Nowy adres: Olkusz ul. K.K. Wielkiego 62A


Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu marcu 2019r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-15.03.2019r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 07.03.2019r.
stypendia stażowe - 08.03.2019r.
„NOWA SZANSA – AKTYWIZACJA SPOŁECZNA I ZAWODOWA OSÓB ZAGROŻONYCH UBÓSTWEM I WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM W GMINIE OLKUSZ”
Celem projektu jest aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w gminie Olkusz

Projekt skierowany jest do:
 • kobiet i mężczyzn z terenu gminy Olkusz
 • osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym
 • osób niepełnosprawnych
 • osób bezrobotnych, biernych zawodowo
 • opiekunów samotnie wychowujących dzieci

Uczestnikom projektu zapewniamy:
 • indywidualną diagnozę potrzeb oraz indywidualną ścieżkę wsparcia dostosowaną do potrzeb i predyspozycji uczestnika
 • szkolenia zawodowe, szkolenia komputerowe ECDL
 • wsparcie psychologa, porady eksperckie
 • trening kompetencji społecznych
 • wsparcie w formie pracy socjalnej oraz zasiłków celowych
 • spotkania integracyjne
 • catering oraz zwrot kosztów opieki nad dzieckiem w czasie trwania szkoleń

Zobacz plakat
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu lutym 2019r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-14.02.2019r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 07.02.2019r.
stypendia stażowe - 08.02.2019r.
Szansa na nawet 87% tańsze szkolenia językoweSzansa na nawet 87% tańsze szkolenia językowe


Brakuje Ci znajomości języka obcego? Może potrzebujesz go w pracy, a pracodawca nie może dofinansować Ci szkolenia? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Niedługo rozpoczyna się nowy semestr kursów językowych. Zgłoś się do projektu „Kierunek Kariera” i porozmawiaj z naszym doradcą zawodowym, a będziesz miał szansę na nawet 87% dofinansowanie. Z naszych bonów szkoleniowych sfinansujesz również egzamin.

Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?
• Musisz być dorosły (nie ma górnej granicy wieku) i pracować
• Musisz też być związany z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki)
• Dodatkowo, jeśli masz mniej niż 50 lat, Twoje wykształcenie nie może obejmować więcej niż zdaną maturę.

Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?
• Musisz być dorosły (nie ma górnej granicy wieku) i pracować
• Musisz też być związany z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki)
• Dodatkowo, jeśli masz mniej niż 50 lat, Twoje wykształcenie nie może obejmować więcej niż zdaną maturę.

Gdzie możesz otrzymać dodatkowe informacje?
W siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Plac na Stawach 1, 30-107 Kraków (punkt informacji na parterze), telefonicznie pod numerem telefonu 12 619 84 55, mailowo pod adresem kariera@wup-krakow.pl


Załącznik nr 1 - plakat

Załącznik nr 2 - więcej informacji dot. projektu

Projekt 'Małopolskie gwarancje na rzecz aktywności społeczno-zawodowej'

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza do udziału w BEZPŁATNYM projekcie

„Małopolskie gwarancje na rzecz aktywności społeczno-zawodowej”Do udziału w projekcie zapraszamy mieszkańców Małopolski, w tym m.in.:
• osoby bezrobotne zakwalifikowane przez Powiatowy Urząd Pracy do III profilu pomocy
• osoby korzystające lub kwalifikujące się do objęcia wsparciem pomocy społecznej
• osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa
• osoby z niepełnosprawnościami

W ramach projektu oferujemy:
• subsydiowane zatrudnienie
• szkolenia zawodowe
• staże zawodowe
• stypendium szkoleniowe i stażowe
• zwrot kosztów dojazdu
• refundację usług zdrowotno-społecznych
• poradnictwo specjalistyczne
• warsztaty aktywizacji społecznej i zawodowej
• warsztaty komputerowe
• wsparcie pośrednika pracy


Więcej informacji

Projekt 'Dobry Czas na Adaptację do Zmian'


Rekrutacja do projektu 'Dobry Czas na Adaptację do Zmian'

Zapraszamy do udziału w projekcie osoby, które należą do co najmniej jednej z grup:
• zostały zwolnione z przyczyn niedotyczących pracownika w ciągu ostatnich 6 miesięcy, • są przewidziane do zwolnienia lub zagrożone zwolnieniem, • odchodzą z rolnictwa (rolnicy posiadający gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 2ha przeliczeniowych i członkowie ich rodziny)

Przystępując do projektu otrzymasz:
• wsparcie doradcze i szkoleniowe, które ułatwi Ci utrzymanie lub podjęcie zatrudnienia, • skorzystasz z usług pośrednika pracy, który pomoże Ci znaleźć pracodawcę, • podniesiesz swoje kwalifikacje lub kompetencje dzięki szkoleniom specjalistycznym, stażom oraz innym formom wsparcia dostosowanym do indywidualnych potrzeb Uczestników Projektu oraz będziesz miał szansę na założenie działalności gospodarczej lub pracy w przedsiębiorstwie społecznym.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu www.marr.pl/dcaz
lub pod numerem telefonu 12 617 99 54


Ulotka

Projekt 'Gotuj po hiszpańsku'

Rekrutacja do V edycji międzynarodowego projektu rozwoju kompetencji w zawodzie Kucharz – „Gotuj po hiszpańsku II”

Fundacja PROAKTYWNI rozpoczęła rekrutację do V edycji „Gotuj po hiszpańsku II”, projektu kształcenia umiejętności kulinarnych w zakresie kuchni śródziemnomorskiej w Hiszpanii.

Zapraszamy: - osoby w wieku 18-35 lat
- osoby bezrobotne
- osoby bierne zawodowo
- osoby zamieszkałe w Małopolsce


czytaj więcej

Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu styczniu 2019r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-17.01.2019r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.01.2019r.
stypendia stażowe - 10.01.2019r.
Projekt 'Zatrudnienie zawsze w cenie'


Rekrutacja do projektu 'Zatrudnienie zawsze w cenie'

Cel projektu:
Trwała aktywizacja osób powyżej 30 roku życia w szczególnej sytuacji, bezrobotnych i biernych zawodowo, zamieszkałych na terenie powiatu limanowskiego, olkuskiego, wadowickiego w okresie od 01.06.2018 roku do 31.05.2020 roku.

W ramach udziału w projekcie mamy dla Ciebie:
• doradztwo zawodowe,
• bezpłatne kursy zawodowe,
• płatne staże zawodowe,
• stałe pośrednictwo pracy gwarantujące zatrudnienie

tel. 784 601 381 Strona internetowa: zatrudnieniezawszewcenie.pl


Ulotka

Małopolskie bony rozwojowe

Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców dzięki Podmiotowemu Systemowi Finansowania otwierają przed firmami wiele możliwości korzystania z niezwykle konkurencyjnej oferty rynkowej.

 • Jakie możliwości korzystania z oferty firm szkoleniowo-doradczych daje udział
  w projekcie „Małopolskie Bony Rozwojowe”?
 • Jak korzystać z Bazy Usług Rozwojowych?,
 • Co daje firmie małopolski certyfikat MSUES?
 • Jak obecnie funkcjonuje Zintegrowany System Kwalifikacji?
 • Z jakich projektów/programów mogą skorzystać przedsiębiorcy pragnący uzyskać wsparcie działalności gospodarczej ?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo w czasie konferencji „Usługi Rozwojowe dla Przedsiębiorców” , która odbędzie się w dniu 10 grudnia 2018 w Krakowie, w salach Muzeum Lotnictwa w Krakowie, al. Jana Pawła II 39 Konferencja będzie miejscem zdobycia praktycznej wiedzy, spotkania z najlepszymi ekspertami, wymiany poglądów oraz poznania zagadnień związanych
z Podmiotowym Systemem Finansowania.

Więcej informacji na stronie marr.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny

Organizator - Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA z Partnerami: Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej zaprasza do udziału.

Zarejestruj się
Program
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu grudniu 2018r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-14.12.2018r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 07.12.2018r.
stypendia stażowe - 10.12.2018r.
Projekt 'Dołącz do pracujących'


Rekrutacja do projektu 'Dołącz do pracujących'

Projekt „Dołącz do pracujących ” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 - 2020.

Cel projektu:
Trwała aktywizacja osób powyżej 30 roku życia w szczególnej sytuacji, bezrobotnych i biernych zawodowo, zamieszkałych na terenie powiatu limanowskiego, olkuskiego, wadowickiego w okresie od 01.06.2018 roku do 31.05.2020 roku.

W ramach projektu oferujemy bezpłatnie:
• indywidualny plan działania,
• indywidualne poradnictwo zawodowe,
• wsparcie coacha,
• wsparcie motywacyjne psychologiczne,
• wsparcie metodą Trenera Zatrudnienia Wspieranego,
• kursy i szkolenia zawodowe z wypłatą stypendium,
• staże zawodowe z wypłatą stypendium,
• pośrednictwo pracy,
• materiały i stypendium szkoleniowe, catering, zwrot kosztów dojazdu, zwrot kosztów opieki nad dzieckiem do lat 7 lub osobą zależną.


Do udziału w projekcie zapraszamy osoby w wieku 30 lat i więcej pozostające bez pracy (bezrobotne lub bierne zawodowo), zamieszkujące (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) na terenie powiatu limanowskiego, olkuskiego, wadowickiego, należące do następujących grup:
• osób powyżej 50 roku życia,
• osób długotrwale bezrobotnych,
• osób z niepełnosprawnościami,
• osób o niskich kwalifikacjach,
• kobiet,
• mężczyzn w wieku 30-49 (nienależący do w/w grup, których sytuacja na rynku pracy jest najtrudniejsza).


Zgłoszenia przyjmowane będę w biurze projektu:
Społeczna Szkoła Zarządzania i Handlu
ul. Leszczyńskiej 7 (pok. 102)
tel. 33 8475 484 (w dni robocze w godz. 8.00 – 16.00)

Dla osób zamieszkałych poza terenem powiatu oświęcimskiego dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane przez pracowników biura w ustalonym telefonicznie miejscu i terminie.

Ulotka

Prognozowane zapotrzebowanie na zawody
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu w załączniku przedstawia prognozowane zapotrzebowanie na zawody w powiecie Olkuskim na rok 2019.

Prognozowane zapotrzebowanie na zawody - rok 2019
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu listopadzie 2018r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 09-15.11.2018r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 07.11.2018r.
stypendia stażowe - 08.11.2018r.
Projekt 'Skuteczni na rynku pracy'


Projekt 'Bo jak nie my to kto 2'

Ogólnopolski Tydzień Kariery


Ogólnopolski Tydzień Kariery
'Bądź architektem swojego szczęścia'
Już po raz dziesiąty Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej zorganizowało Ogólnopolski Tydzień Kariery – w tym roku przebiegał on pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”. W ramach inicjatywy niemal wszystkie jednostki prowadzące poradnictwo zawodowe prowadziły działania promujące planowanie kariery oraz rozwój zawodowy. Jak co roku również Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu włączył się w organizację oferując swoim klientom poradnictwo indywidulane i grupowe.

W dniu 15 października prowadzone były indywidualne porady zawodowe. Grupą docelową, dla której prowadzone było poradnictwo to świeżo zarejestrowane osoby bezrobotne w wieku do 25 roku życia. To szczególna grupa klientów, której Centrum Aktywizacji Zawodowej stara się wyjść naprzeciw oferując wsparcie zarówno realizując aktywne formy zatrudnienia jak i merytoryczną i motywacyjną piecze doradcy zawodowego.

Dla innej grupy wiekowej zorganizowano z kolei grupowe poradnictwo zawodowe. W dniu 16 października z udziałem przedstawiciela Ochotniczego Hufca Pracy w Krakowie/ Punktu Pośrednictwa Pracy w Kluczach przeprowadzono grupową poradę zawodową. Celem porady było m.in. przedstawienie szerokiej oferty oraz możliwości jakie proponują inne instytucje rynku pracy mając na uwadze zarówno indywidualny jak i wspierany rozwój zawodowy.

Tradycją naszego urzędu jest kierowanie uwagi na młodzież dlatego też, jak co roku, tak i w ramach tej jubileuszowej edycji nasz urząd przygotował atrakcyjną ofertę edukacyjną właśnie dla młodzieży szkolnej naszego powiatu. Zostały także przygotowane specjalne warsztaty dla podopiecznych Klubu Integracji Społecznej w Kluczach. Te wydarzenia niestety nie doszły do skutku, z przyczyn od nas niezależnych, ale mamy nadzieję na realizację tych spotkań w innym dogodnym dla naszych gości terminie.


Projekt 'Skuteczni na rynku pracy'


Projekt 'Skuteczni na rynku pracy – kompleksowy program aktywizacji społeczno-zawodowej osób bez pracy'

Projekt kierowany jest do osób, które ukończyły 30 r.ż., zamieszkują powiat olkuski oraz potrzebują wsparcia w podjęciu zatrudnienia.
W szczególności do osób długotrwale bezrobotnych, biernych zawodowo, niepełnosprawnych, osób powyżej 50 r.ż., z niskimi kwalifikacjami.

Oferujemy wsparcie w zakresie aktywizacji zawodowej: BEZPŁATNE szkolenia zawodowe, staż zawodowy, pośrednictwo pracy, wsparcie specjalistów.Projekt GOTUJ PO HISZPAŃSKU II


Rekrutacja do IV edycji międzynarodowego projektu rozwoju kompetencji w zawodzie Kucharz

Fundacja PROAKTYWNI rozpoczęła rekrutację do IV edycji „Gotuj po hiszpańsku III”, projektu kształcenia umiejętności kulinarnych w zakresie kuchni śródziemnomorskiej w Hiszpanii.


Zapraszamy:
- osoby w wieku 18-35 lat
- osoby bezrobotne
- osoby bierne zawodowo
- osoby zamieszkałe w Małopolsce

Więcej informacji


Szczegółowe informacje o projekcie i formularz aplikacyjny dostępne są na stronie internetowej www.gotujpohiszpansku.pl oraz w Biurze Projektu:
tel. 12 200 21 77
e-mail: gotuj@fundacjaproaktywni.pl
ul. Szlak 8a, 31-161 Kraków

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 12.11.2018 r.
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu będzie nieczynny.

Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu październiku 2018r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-18.10.2018r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.10.2018r.
stypendia stażowe - 10.10.2018r.
Projekt ZMIANA NA PLUS II


ZMIANA NA PLUS II - ZMIANA DLA CIEBIE


• Uzupełnij kwalifikacje
• załóż własną firmę
• naucz się czegoś nowego


Projekt adresowany do osób z jednej z grup:
• Osoby pracujące przewidziane do zwolnienia.
• Osoby zwolnione z przyczyn zakładu pracy.
• Osoby zagrożone zwolnieniem z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy. (osobą zagrożoną zwolnieniem jest pracownik firmy/przedsiębiorstwa, w którym zwolniono w ostatnim roku pracownika z winy leżącej po stronie pracodawcy)
• Osoby odchodzące z rolnictwa posiadające gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 2 ha przeliczeniowych lub członkowie ich rodzin ubezpieczeni w KRUS

Masz do wyboru:
• kusy, szkolenia (indywidualnie dobrane dla każdego Uczestnika/Uczestniczki)
• Studia podyplomowe
• Dotacje na własną firmę 24 tyś
• Staże i praktyki zawodowe.
• Dodatek relokacyjny.
• Miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY !!
Trwa rekrutacja do projektu – liczba miejsc ograniczona

Zgłoszenia do projektu można przesyłać za pośrednictwem strony www.zmiananaplus.inbit.pl


Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać:
• Osobiście w biurze projektu InBIT: ul. Szlak 8a/5 Kraków
• Telefonicznie: 12 626 00 95
• e-mail: zmiananaplus@inbit.pl
www.zmianaplus.inbit.pl
Nabór do Projektu pn. 'Małopolska Niania 2.0' - od 25.09.2018 r. do 8.10.2018 r.


Projekt Małopolska Niania 2.0 – wsparcie rodziców w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym


Projekt „Małopolska Niania 2.0” realizowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś 8 Rynek Pracy, Działanie 8.5 Wsparcie na rzecz łączenia życia zawodowego z prywatnym.

Celem projektu jest stworzenie warunków do podjęcia lub kontynuacji zatrudnienia przez rodziców/opiekunów dzieci w wieku do lat 3, którzy do tej pory nie uczestniczyli w rynku pracy, a także zwiększenie dostępności do usług opieki nad dziećmi do lat 3, w szczególności na terenie gmin charakteryzujących się ograniczonym dostępem do instytucjonalnych form opieki nad dziećmi do lat 3. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez stworzenie warunków do zatrudnienia niani - w formie dofinansowania kosztów wynagrodzenia niani ponoszonych przez rodziców/opiekunów dzieci zakwalifikowanych do udziału w projekcie, w oparciu o kryteria opracowane na podstawie przeprowadzonej analizy dostępności do form opieki nad dziećmi do lat 3 w poszczególnych gminach województwa małopolskiego. 

Projekt skierowany jest do rodziców/opiekunów dzieci do lat 3 z terenu województwa małopolskiego powracających/wchodzących na rynek pracy, którzy do tej pory w nim nie uczestniczyli ze względu na pełnienie funkcji opiekuńczych nad dziećmi do lat 3 (pozostających bez pracy, przebywających na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, wychowawczym) oraz do osób pracujących, którym wsparcie w postaci zapewnienia opieki nad dziećmi umożliwi utrzymanie zatrudnienia.

W ramach projektu rodzice/opiekunowie otrzymają przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy dofinansowanie do zatrudnienia niani w wysokości maksymalnej 1 500 zł/mc lub 2 100 zł/mc, okresowo waloryzowanej w zależności od wzrostu minimalnego wynagrodzenia. Podwyższona kwota wsparcia będzie przysługiwała rodzicowi/opiekunowi uprawnionemu do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko w rozumieniu art. 2 pkt 14 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. W projekcie weźmie udział minimum 650 rodziców/opiekunów dzieci do lat 3, z czego ok. 90% osób znajdzie pracę, powróci do niej lub będzie jej aktywnie poszukiwało po opuszczeniu programu.

Okres realizacji projektu: 1.08.2018 r. – 30.09.2021 r.

Wartość projektu: 22 054 335,60 zł, w tym 16 863 600,00 zł, tj. 76,46% z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu wrześniu 2018r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 12-18.09.2018r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 10.09.2018r.
stypendia stażowe - 11.09.2018r.
Czas na biznes 2 - Dotacje
Filmiki informacyjne dot. zatrudniania cudzoziemców

Zielona Linia przygotowała filmiki instruktażowe dla pracodawców związane z tematyką zasad zatrudniania cudzoziemców w Polsce.


Linki:


https://www.youtube.com/watch?v=PNIb__FO5f4
https://www.youtube.com/watch?v=28r450KuXiA
https://www.youtube.com/watch?v=rjCOKMHjiao
https://www.youtube.com/watch?v=Z5Az2KAmlmU
https://www.youtube.com/watch?v=qaXh1cOnm9w

w filmach dostępne są napisy - można je włączyć bezpośrednio w YouTube.

Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu sierpniu 2018r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 13-17.08.2018r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.08.2018r.
stypendia stażowe - 10.08.2018r.
Projekt CIS
Centrum Integracji Społecznej w Olkuszu zaprasza do udziału w projekcie osoby, które ukończyły 18 rok życia, bezrobotne, zamieszkałe powiat olkuski - w tym również posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.

czytaj więcej
Projekt 'Bo jak nie my to kto II'
Zapraszamy do wzięcia udziału w BEZPŁATNYM projekcie pn. Bo jak nie my to kto II
Firma ProBiznes Marta Krawczyk z siedzibą w Olkuszu od czerwca 2018 r. rozpoczęła realizację projektu Bo jak nie my to kto II. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 8.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 r.
Jeśli chcesz:
Znaleźć pracę/nauczyć się języka obcego/
podnieść swoje kwalifikacje/zwiększyć wiarę we własne możliwości.

Zgłoś się do udziału w BEZPŁATNYM projekcie!
Celem projektu jest aktywizacja zawodowa 120 osób powyżej 30 roku życia, bez zatrudnienia i biernych zawodowo, zamieszkujących na terenie powiatów: wielicki, wadowicki, proszowicki, oświęcimski, olkuski, nowosądecki, miechowski, limanowski, brzeski i chrzanowski.
Projekt ,,Kierunek Kariera''

Projekt ,,Kierunek Kariera'' - doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób pracujących!

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

Więcej informacji

Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu lipiec 2018r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-16.07.2018r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.07.2018r.
stypendia stażowe - 10.07.2018r.
Wsparcie w starcie
W ramach programu Pierwszy Biznes-Wsparcie w Starcie udzielane są niskooprocentowane (0,44% w skali roku) pożyczki dla osób młodych – absolwentów, studentów ostatnich lat studiów oraz osób bezrobotnych (bliższe informacje w załączonej ulotce informacyjnej). Pożyczka w ramach programu Pierwszy Biznes-Wsparcie w Starcie to obecnie ponad 92.000zł na uruchomienie i rozwój własnej firmy, które można uzyskać bez żadnych dodatkowych kosztów, aplikując drogą elektroniczną poprzez zatwierdzoną przez Bank Gospodarstwa Krajowego platformę elektroniczną stworzoną i prowadzoną przez MFES.

zobacz plakat

Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu czerwiec 2018r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 12-15.06.2018r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 08.06.2018r.
stypendia stażowe - 11.06.2018r.
Zaproszenie na spotkanie
Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 29 maja 2018 roku o godzinie 10:00 w Strażnicy OSP w Wolbromiu w trakcie, którego omówiona zostanie propozycja dla osób bezrobotnych chcących założyć firmę - m.in. pakiet szkoleń, doradztwo indywidualne i dotacja do 25 tys. zł.Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu maj 2018r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-17.05.2018r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.05.2018r.
stypendia stażowe - 10.05.2018r.
Monitoring zawodów


Monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych
w powiecie olkuskim w 2017r.


Projekt - Kierunek Kariera
Wojewódzki Urząd Pracy informuje, iż od 11.04.2018 ruszył elektroniczny system obsługi klienta. Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie Kierunek Kariera oraz otrzymaniem dofinansowania w formie bonów zapraszamy do rejestracji przez system elektroniczny.

Dotychczas rejestracja osób zainteresowanych udziałem w projekcie Kierunek Kariera była możliwa jedynie po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie. Zapisy do doradców na Bilans Kariery, który rozpoczyna udział klienta w projekcie, będą od teraz możliwe jedynie przez system dostępny na stronie: https://kierunek.pociagdokariery.pl
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu kwiecień 2018r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-16.04.2018r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.04.2018r.
stypendia stażowe - 10.04.2018r.
Powiatowe Targi Pracy 2018

Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu oraz Firma ProBiznes zaprasza na Powiatowe Targi Pracy w dniu 24 kwietnia 2018r., które odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wiejskiej 1.
Targi Pracy adresowane są do osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz do młodzieży studiującej oraz absolwentów.
Priorytetem jest możliwość zapoznania się z ofertą wystawców, tj. pracodawców poszukujących pracowników.
Na Targi 2018 zostali zaproszeni pracodawcy, którzy posiadają wolne miejsca pracy lub którzy w bliskiej przyszłości będą poszukiwać pracowników a także instytucje rynku pracy oraz przedstawiciele placówek zajmujących się edukacją i kształceniem ustawicznym osób dorosłych. W sumie zostanie przygotowane około 35 stanowisk wystawienniczych. W trakcie trwania Targów Pracy będzie można zapoznać się z ofertami pracy stałej, krótkoterminowej jak również sezonowej. Można będzie przeprowadzać wstępne rozmowy kwalifikacyjne z pracodawcami.
Ponadto doradca zawodowy będzie oferował pomoc w badaniu kompetencji zawodowych, możliwości wyboru zawodu, przekwalifikowania.
Targi Pracy będą trwały od godziny 10.00 do 13.00.

Wstęp wolny

Zapraszamy!
Stowarzyszenie Olkusz Kreatywnie - Czas na zmianę

Projekt zakłada aktywizację zawodową i psychospołeczną 24 osób w 2018 i 24 osób w 2019 roku. Grupa docelowa to osoby z III profilem pomocy, zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym, osoby z niepełnosprawnością i korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywieniowa.

zobacz plakat
Aktywni Małopolanie
Zapraszamy do udziału w projekcie AKTYWNI MAŁOPOLANIE!

Projekt skierowany jest do osób posiadających III profil pomocy w ewidencji Urzędu Pracy oraz osób biernych zawodowo zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
W razie pytań zapraszam do kontaktu:
e-mail: aktywni@puls-szkolenia.pl
tel: 572 030 582

zobacz plakat

Znaczenie Employer Brandingu dla prowadzenia skutecznej i efektywnej rekrutacji


Dnia 01 marca 2018r. w ramach nawiązanej współpracy odbyło się w siedzibie PUP w Olkuszu szkolenia dla Pracodawców działających na terenie powiatu olkuskiego i współpracujących z urzędem pracy. Szkolenie pod nazwą „Znaczenie Employer Brandingu dla prowadzenia skutecznej i efektywnej rekrutacji” profesjonalnie poprowadziła Pani Izabela Bierlet właścicielka firmy PassionHR. Szkolenie obejmowało: wprowadzenie do świata Employer Brandingum, wpływ pozytywnego wizerunku pracodawcy na proces rekrutacji, opracowanie wstępnej koncepcji działań z zakresu EB.

Firma PassionHR jest agencją doradztwa personalnego wpisaną do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia, która na rzecz swoich klientów prowadzi projekty rekrutacyjne na stanowiska średniego i wyższego szczebla, pomaga firmom porządkować i tworzyć procesy HR w ich organizacjach.

Uczestnicy tego szkolenia ocenili je bardzo dobrze i w zawiązku z tym zostaliśmy zmotywowani do organizacji tego rodzaju przedsięwzięć na rzecz lokalnego rynku pracy. Dziękujemy za udział i zapraszamy w maju 2018.
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu marzec 2018r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 12-16.03.2018r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 08.03.2018r.
stypendia stażowe - 09.03.2018r.
Nabór wniosków z limitu podstawowego Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu ogłasza nabór wniosków z limitu podstawowego środków KFS na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców.

Przyjmowanie wniosków będzie prowadzone w terminie od 21 luty 2018 roku do 27 luty 2018 roku


Wniosek należy złożyć w ogłoszonym przez Urząd terminie naboru, a rozpoczęcie działań w ramach kształcenia ustawicznego należy zaplanować nie wcześniej niż po upływie co najmniej 45 dni od dnia zakończenia naboru wniosków.

Wnioski złożone przed lub po terminie naboru pozostawia się bez rozpoznania.

Zgodnie z obowiązującymi w tut. Urzędzie „Zasadami przyznawania środków z KFS na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców w 2018r.” - Pracodawca może ubiegać się o dofinansowanie dla jednego uczestnika maksymalnie dwóch form kształcenia ustawicznego, a wysokość wsparcia na jednego uczestnika może wynieść nie więcej niż 5.000 zł.

czytaj więcej
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu lutym 2018r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 09-15.02.2018r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 07.02.2018r.
stypendia stażowe - 08.02.2018r.
PITy za rok 2017

PITy za rok 2017
DO ODBIORU W SIEDZIBIE URZĘDU
POKÓJ nr 2
od 25.01.2018r. do 19.02.2018r.

Projekt: Aktywni zawodowo i społecznie
Projekt: Razem możemy więcej
Projekt: Obudź się - pora wstać
OFERUJEMY:
 • PŁATNY STAŻ
 • SZKOLENIA ZAWODOWE
 • OPIEKĘ TRENERA ZATRUDNIENIA WSPIERANEGO I INNYCH SPECJALISTÓW
 • SZKOLENIE KOMPUTEROWE
 • DODATKOWE BEZPŁATNE WSPARCIE (np. PRAWNIKA, DORADCY KREDYTOWEGO, POŚREDNIKA PRACY)
ZAPEWNIAMY BEZPŁATNIE: stypendium stażowe / stypendium szkoleniowe / materiały szkoleniowe / catering na czas szkoleń życzliwą i profesjonalną kadrę / refundację kosztów dojazdu refundację kosztów poniesionych na opiekę nad osobą zależną

czytaj więcej
Krajowy Fundusz Szkoleniowy - priorytety na 2018 rok.
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej określił plan wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na 2018 rok oraz priorytety ich wydatkowania.

Priorytety:

I. Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczące wydatkowania 80% środków KFS przeznaczonych na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców, w ramach, których będzie realizowane wsparcie:
 • wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
 • wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy;
 • wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej,
II. wydatkowania rezerwy środków KFS ustanowione przez Radę Rynku Pracy, w ramach, których będzie realizowane wsparcie:
 • wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
 • wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.
czytaj więcej
Opłaty związane z zatrudnieniem cudzoziemców
W przypadku ubiegania się o zezwolenie na pracę sezonową lub o przedłużenie zezwolenia na pracę sezonową, jak również w przypadku złożenia oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi podmiot, dokonuje wpłaty w wysokości 30 zł – Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 grudnia 2017 r. w sprawie wysokości wpłat dokonywanych w związku ze złożeniem wniosku o wydanie zezwolenia na pracę lub zezwolenia na pracę sezonową oraz złożeniem oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi (Dz. U. 2017 r. poz.2350)

Opłatę można uiścić przez Internet albo w banku lub urzędzie pocztowym na rachunek:

Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu
Ul. Minkiewicza 2
32-300 Olkusz
Nr rachunku: 39 1020 2528 0000 0102 0477 9759

Dowód wpłaty winien zawierać następujące dane:
- nazwę podmiotu dokonującego wpłaty (pełna nazwa/imię i nazwisko oraz adres siedziby/miejsca zamieszkania pracodawcy);
- przedmiot/tytuł dokonanej wpłaty (złożenie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi lub ubieganie/przedłużenie o zezwolenie na pracę sezonową)
- dane cudzoziemca (podanie pełnego imienia i nazwiska cudzoziemca, dla którego składane będzie oświadczenie).

Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu styczniu 2018r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-17.01.2018r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.01.2018r.
stypendia stażowe - 10.01.2018r.
Projekt 'Od szkolenia do zatrudnienia'
PUNKT POŚREDNICTWA PRACY W KLUCZACH
rozpoczyna nabór uczestników do projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pod nazwą

„OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA”
PROJEKT OBEJMUJE:
- SZKOLENIA ZAWODOWE
- STAŻE ZAWODOWE
- TRENINGI UMIEJĘTNOŚCI POSZUKIWANYCH PRZEZ PRACODAWCÓW (językowe, komputerowe, kurs prawa jazdy kat. B, itp.)
- NAUKA AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY
- POŚREDNICTWO PRACY lub pośrednictwo w organizacji staży
- DODATKOWO: stypendium szkoleniowe, stypendium stażowe, wsparcie towarzyszące w postaci finansowania kosztów wyżywienia, dojazdu, ubezpieczenia NNW, warsztaty kreowania wizerunku połączone z usługą stylisty i inne

czytaj więcej
INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 22.12.2017 r.
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu będzie nieczynny.

Projekt „BO JAK NIE WY, TO KTO?”
Projekt indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej młodych mieszkańców Małopolski Zachodniej współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

Grupą docelową naszego projektu stanowią młodzi w wieku 15-29 lat zamieszkujący tereny Małopolski Zachodniej (powiaty: olkuski, oświęcimski, wadowicki oraz chrzanowski), bierni zawodowo, którzy w danej chwili nie tworzą zasobów siły roboczej, nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym oraz nie szkolą się. Projekt kierujemy przede wszystkim do osób z niepełnosprawnością.

W ramach projektu oferujemy:
- szkolenia zawodowe plus stypendium szkoleniowe
- płatne staże
- opieka mentora
- pomoc w zakresie określenia ścieżki zawodowej
- pośrednictwo pracy
- dofinansowanie przejazdów
- środki na zmianę miejsca zamieszkania –bon na zasiedlenie

Kontakt: marta.kulig@jmm.net.pl, Tel. 791 332 900.

Link do naszej strony internetowej: http://jmm.net.pl/jakniewytokto/

Konkurs „Małopolska Nagroda Rynku Pracy”
Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że po raz drugi został ogłoszony konkurs „Małopolska Nagroda Rynku Pracy”. W tej edycji konkursu zostaną wyłonieni laureaci w kategoriach:
 • Osobowość Rynku Pracy,
 • Małopolski Pracodawca Roku – Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników,
 • Małopolski Pracodawca Roku – Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie.

Organizatorami konkursu są instytucje województwa małopolskiego: Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Zachęcamy Państwa do zgłoszenia swoich kandydatów, a także do promowania konkursu na Państwa stronach internetowych.

Zgłoszenia do Nagrody w kategorii Osobowość Rynku Pracy i Małopolski Pracodawca Roku – Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników mają charakter otwarty. Kandydatów wskazać mogą instytucje, organizacje gospodarcze oraz przedsiębiorców za zgodą zgłoszonych, a także indywidualnie zainteresowane podmioty, osoby. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą do 21 grudnia 2017 r. Wnioski (kliknij, aby pobrać) należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Małopolska Nagroda Rynku Pracy 2018” w kancelarii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, plac Na Stawach 1, 30-107 Kraków. Więcej o konkursie można przeczytać tutaj.

Zgłoszenia do Nagrody w kategorii Małopolski Pracodawca Roku – Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie przyjmowane będą zgodnie z postanowieniem regulaminu dostępnego tutaj.

Wniosek Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie (kliknij, aby pobrać)
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu grudniu 2017r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 12-15.12.2017r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 08.12.2017r.
stypendia stażowe - 11.12.2017r.
Uwaga - zmiana - obsługa klienta według liter alfabetu

Obsługa klienta, nazwiska: A-BÓ, BR-Ć, D-GĄpok. 26
Obsługa klienta, nazwiska: GB-I, J-KA, KĄ-KÓ pok. 23
Obsługa klienta, nazwiska: KR-L, Ł-MÓ, MP-PASpok. 12
Obsługa klienta, nazwiska: PAŚ-PŻ, R-SMpok. 20
Obsługa klienta, nazwiska: SN-SZÓ, SZP-WĘ, WF-Żpok. 22

Ogłoszenie o zamknięciu naboru
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu informuje, iż z dniem 16.11.2017r. kończy nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Wnioski złożone po dniu 15.11.2017r. nie będą rozpatrywane.

Ogłoszenie o zamknięciu naboru
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu informuje, iż z dniem 13.11.2017r. kończy nabór wniosków o organizację stażu dla osób bezrobotnych w ramach projektu"Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie olkuskim ( III )" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego POWER.

Ostatnim dniem przyjmowania wniosków będzie 10.11.2017r.

Wnioski złożone po 10.11.2017r. nie będą podlegały rozpatrzeniu.

Ogłoszenie o naborze
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu od dnia 15.11.2017r. ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej finansowanych z Funduszu Pracy.

Wnioski będą dostępne na stronie urzędu oraz w pok. 18 od dnia 15.11.2017r. do wyczerpania miejsc.

Wnioski należy składać w sekretariacie urzędu p. 8.
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu listopadzie 2017r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 13-16.11.2017r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.11.2017r.
stypendia stażowe - 10.11.2017r.
Konkurs na pamiętniki dla bezrobotnych

Dotknęło cię bezrobocie? Może nie jeden raz? Jak wpłynęło to na Twoje życie? Opowiedz nam o tym. Weź udział w konkursie Instytutu Gospodarstwa Społecznego SGH na „Pamiętniki bezrobotnych” i opisz swoje doświadczenia w formie pamiętnika lub bloga. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone lub/i opublikowane.

Zasady Konkursu są proste: jeżeli w latach 2016-2017 byłaś/byłeś przynajmniej przez miesiąc osobą bezrobotną, to opisz swoją historię pamiętnikiem lub stwórz blog poświęcony doświadczeniu bezrobocia. Objętość dokumentów nie jest z góry określona, ale prosimy o nie mniej niż kilkanaście stron czytelnego rękopisu lub wydruku komputerowego. Prześlij go pocztą lub jako link do bloga oraz dołącz kwestionariusz. Podpisane oświadczenie prześlij pocztą tradycyjną. Kwestionariusz oraz oświadczenie znajdziesz na: www.sgh.waw.pl/pamietniki-bezrobotnych albo otrzymasz od nas pocztą, jeśli zwrócisz się do nas z taką prośbą. Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na każde Twoje pytanie dotyczące konkursu zadane drogą mailową, telefonicznie (22 5649112) lub listownie.

czytaj więcej
Ogólnopolskie badanie doświadczeń polskich emigrantów powrotnych

Badanie realizowane jest w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w ramach indywidualnego projektu badawczego dra Mariusza Dzięglewskiego.

Celem badania jest pozyskanie wiedzy na temat przebiegu procesu przystosowania się powracających do życia w Polsce. Chcemy wiedzieć z jakimi trudnościami borykają się osoby powracające do Polski oraz co ułatwia im ponowne „zadomowienie się” w kraju.

czytaj więcej
Ogólnopolski Tydzień Kariery

W ramach tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – „Ja na rynku pracy: Moje talenty i moje kompetencje” zorganizowano lokalne działania, związane z popularyzowaniem orientacji i poradnictwa zawodowego oraz idei świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej. Zgodnie z tymi założeniami 16 października br. przeprowadzono indywidualne konsultacje i porady zawodowe przeznaczone dla osób bezrobotnych w wieku do 25 roku życia, które rozpoczynają dopiero swoją karierę zawodową.

W środę, 18 października br. odbyło się szkolenie przeprowadzone przez Centrum Wolontariatu w Olkuszu – mające na celu szerzenie idei wolontariatu, również w aspekcie zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych. Uczestnikami szkolenia byli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu oraz Szkoły Zawodowej z Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu.

W dniu 19 października br. odbyła się grupowa informacja zawodowa „Ja na rynku pracy”, której uczestnikami były osoby bezrobotne zarejestrowane w tutejszym urzędzie. W ramach spotkania odbyła się również prelekcja pani Joanny Basak z Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, dotycząca oferty edukacyjnej Centrum, w tym możliwości podejmowania płatnych oraz bezpłatnych form kształcenia pozwalających nabyć nowe lub podnieść dotychczasowe kwalifikacje.

Informacja
Skorzystaj z ostatniej szansy! Do piątku 20 października 2017 roku trwa nabór w powiatach olkuskim i chrzanowskim. Budowanie postaw przedsiębiorczych to jedno z najważniejszych zadań wspierających regionalny rynek pracy. Małopolska przeznaczyła na ten cel ponad 99 milionów złotych na lata 2016-2018. Jednym z projektów, który został pozytywnie zarekomendowany do dofinansowania jest projekt „Czas na biznes w Małopolsce Zachodniej”, który jako jedyny otrzymał dofinansowanie na obszar Małopolski Zachodniej, tj. powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski oraz wadowicki.

Punkty rekrutacyjne
• Chrzanów, Grunwaldzka 5 – dolny Partner (wejście w bramę od Al. Henrykamiędzy sklepem KACPEREK a sklepem ARKA z akcesoriami dla zwierząt)
• Olkusz, ul. Kazimierza Wielkiego 15(wejście od podwórza - I piętro nad Bankiem BGŻ obok biura PROBIZNES)


czytaj więcej
Ogólnopolski Tydzień Kariery

Harmonogram planowych działań w ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w PUP Olkusz

Data

Wydarzenie

Godziny

Dla kogo

16.10

Konsultacje indywidualne, w tym porady zawodowe, możliwość przeprowadzenia badań, NBK, KZZ, ocena poziomu motywacji

8.00-14.00

Osoby zarejestrowane, bezrobotne do 25 r.ż.

18.10

Wolontariat – sposób na dobry początek/

Centrum Wolontariatu /prelekcja

10.00-13.00

Uczniowie szkół średnich w Olkuszu

19.10

Ja na rynku pracy/

grupowa informacja zawodowa

Zdobądź dodatkowe kwalifikacje

/prelekcja

9.00 – 11.00

Osoby nowozarejestrowane w PUP Olkusz

Zakończenie naboru wniosków
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu informuje, iż z dniem 10.10.2017r zamyka nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Wnioski złożone po 09.10.2017r nie będą rozpatrywane.

Ogłoszenie o naborze wniosków
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej finansowanych z Funduszu Pracy.

Wnioski należy składać w sekretariacie urzędu p. 8.

Wnioski będą dostępne od dnia 09.10.2017r. do wyczerpania miejsc.

Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu październiku 2017r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 10-13.10.2017r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 06.10.2017r.
stypendia stażowe - 09.10.2017r.
Barometr zawodów 2018

Dnia 5 września 2017r. w siedzibie urzędu odbył się panel ekspercki "Barometr zawodów 2018". Barometr Zawodów jest badaniem jakościowym. Opiera się na opinii ekspertów, którzy wspólnie analizują sytuację w poszczególnych zawodach na powiatowym rynku pracy. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Koordynatorem krajowym badania jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.


czytaj więcej
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu wrześniu 2017r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-15.09.2017r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 07.09.2017r.
stypendia stażowe - 08.09.2017r.
Pierwszy biznes - wsparcie w starcie

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, po raz kolejny uruchomiły preferencyjny program pożyczkowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie, którego celem jest pomoc osobom bezrobotnym w stworzeniu własnej firmy. Na terenie Państwa województwa pożyczki udzielane są przez Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych (TISE SA).

czytaj więcej
Informacja o zmianie przepisów dotyczących opodatkowania stypendiów

Nastąpiła zmiana przepisów dotyczących opodatkowania stypendiów. Stypendia otrzymane na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy otrzymane w okresie od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2019 r. zostały zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. To oznacza, że urząd skarbowy na wniosek podatnika (osoby która otrzymała takie stypendium) zwróci nadpłacony podatek.

Szczegółowych informacji można uzyskać w siedzibie naszego Urzędu w pokoju nr 34 lub pod nr tel. 326 43 43 48, 32 643 05 38 - wewn. 242

czytaj więcej
Informacja

Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu informuje, iż w dniu 14.08.2017r., tj. poniedziałek - Urząd będzie otwarty w godz. 7:00 - 15:00

Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu sierpniu 2017r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-17.08.2017r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.08.2017r.
stypendia stażowe - 10.08.2017r.
Program Rodzina 500+
Już od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Dotyczy to rodzin zainteresowanych kontynuowaniem korzystania z tej formy wsparcia, jak i tych rodzin, które chcą dołączyć do rządowego programu „Rodzina 500 plus”.

Prawo do wsparcia w ramach rządowego programu „Rodzina 500 +” jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Jedynie pierwszy, trwający jeszcze okres jest dłuższy. Rozpoczął się bowiem wcześniej, bo 1 kwietnia 2016 roku, kiedy program „Rodzina 500 plus” oficjalnie wystartował.

Korzystanie ze wsparcia w ramach programu „Rodzina 500+” w nowym okresie świadczeniowym wymaga złożenia wniosku. Dotyczy to rodzin uczestniczących w programie, jak i tych, które zamierzają dopiero do niego dołączyć.

Więcej informacji znajdziesz tutaj oraz do pobrania materiały graficzne.
Zakończenie naboru - bony szkoleniowe
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu informuje, iż z dniem 19.07.2017r. kończy się nabór wniosków na szkolenia w ramach bonu szkoleniowego.

Od 19.07.2017r. wnioski nie będą przyjmowane.

Nabór do służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych
Odbycie służby przygotowawczej umożliwia ubieganie się o powołanie do zawodowej służby wojskowej, służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz w Narodowych Siłach Rezerwowych.

Służbę przygotowawczą mogą pełnić ochotnicy na ich wniosek złożony w WKU posiadający uregulowany stosunek do służby wojskowej (bez odbytej służby wojskowej).
czytaj więcej
Wiosenny Inkubator Innowacji - II tura naboru!
Stowarzyszenie WIOSNA już po raz drugi poszukuje innowatorów społecznych, którzy nie boją się podjąć wyzwania i chcą zmierzyć się z problemami funkcjonującymi na rynku pracy. W WIOSENNYM INKUBATORZE INNOWACJI wystarczy nowatorski pomysł i impuls do działania, bo o wsparcie doradcze i eksperckie oraz grant na realizację swojego innowacyjnego pomysłu zadba WIOSNA.
czytaj więcej
Nabory - aktywne formy
Sprawdź informacje o bieżących naborach na aktywne formy przeciwdziałaniu bezrobociu

Bieżące nabory


Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu lipcu 2017r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-14.07.2017r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 07.07.2017r.
stypendia stażowe - 10.07.2017r.
Projekt Miejsce Aktywizacji Społecznej i Zawodowej ,,MASZ KLUCZ” dla osób niepełnosprawnych 30+ z powiatu olkuskiego i miechowskiego
Projekt
,,Miejsce Aktywizacji Społecznej i Zawodowej ,,MASZ
KLUCZ” dla osób niepełnosprawnych 30+ z powiatu
olkuskiego i miechowskiego”

Projekt jest realizowany w okresie od 01.09.2016 do 31.08.2018 r., a głównym jego celem jest aktywizacja zawodowa 100 osób niepełnosprawnych w wieku powyżej 30 roku życia zamieszkujących powiat olkuski i miechowski. Uczestnicy Projektu zostaną objęci:
 • Usługami pośrednictwa pracy
 • Usługami poradnictwa zawodowego
 • Usługami poradnictwa psychologicznego
 • Certyfikowanymi szkoleniami zawodowymi
 • Stypendium szkoleniowym
 • Zwrotem za koszty dojazdu na spotkania
 • 6 miesięcznym stażem zawodowym
  Pracodawcy będą mogli skorzystać ze wsparcia w postaci:
 • Zatrudnienia subsydiowanego
 • Doposażenia/ wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej

Rekrutacja do Projektu tylko w okresie lipiec – wrzesień 2017 roku!

W razie zainteresowania prosimy o kontakt
pod nr. tel. 570-700-606 lub (32)647-80-50
Konkurs RPMP.08.06.01-IP.02-12-055/17

Informuję, że od 30 czerwca 2017r. – 31 lipca 2017r. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie będzie prowadził nabór wniosków na projekty związane z opracowaniem strategii zarządzania wiekiem u pracodawcy w tym możliwości realizacji szkoleń i doradztwa w tym zakresie oraz wdrożenie opracowanego programu (jego elementu).

W ramach projektu można otrzymać dofinansowanie na szkolenia i/lub doradztwo z zakresu:

1. Opracowania strategii zarządzania wiekiem u pracodawcy, a następnie wdrożenie jej elementu (w przypadku pracodawców, którzy nie posiadają opracowanej strategii zarządzania wiekiem na dzień przystąpienia do projektu);

2. Wdrożenie wybranego/ch elementów (narzędzi) strategii zarządzania wiekiem (w przypadku pracodawców, którzy posiadają opracowaną strategię zarządzania wiekiem na dzień przystąpienia do projektu,


Dodatkowo w ramach projektu możesz uzyskać środki finansowe na doposażenie/wyposażenie stanowisk pracy zgodnie z potrzebami zgłaszanymi przez uczestników / pracodawców mające na celu zapewnienie ergonomii lub bezpieczeństwa stanowiska pracy oraz utrzymanie zatrudnienia, szczególnie przez pracowników dojrzałych (powyżej 50 r.ż).


Wnioski mogą składać wszystkie podmioty: z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalności gospodarczej lub oświatowej na podstawie przepisów odrębnych) w szczególności:

 • przedsiębiorcy,
 • instytucje otoczenia biznesu,
 • partnerzy społeczni i gospodarczy,
 • organizacje pozarządowe.

Powyższy katalog dotyczy zarówno wnioskodawcy, jak i partnera/ów.

Odbiorcy wsparcia:

 • pracodawcy (z wyłączeniem dużych przedsiębiorstw) oraz ich pracownicy (w szczególności pracownicy powyżej 50 r.ż).
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu czerwcu 2017r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 12-16.06.2017r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 08.06.2017r.
stypendia stażowe - 09.06.2017r.
Przystąp do projektu „Wprowadzam zmiany…”
Firma WYG Consulting Sp. z o.o., w partnerstwie z Małopolskim Związkiem Pracodawców LEWIATAN realizuje obecnie projekt outplacementowy finansowany ze środków Unii Europejskiej, skierowany do pracowników przewidzianych do zwolnienia, zagrożonych zwolnieniem z pracy, osób zwolnionych oraz odchodzących z rolnictwa zamieszkujących Subregion Małopolski Zachodniej.
czytaj więcej
Terminarz wypłat - ZMIANA
W związku ze zmianą przepisów dotyczących sposobu naliczania stypendiów z Funduszu Pracy następuje zmiana terminu wypłaty:
stypendia stażowe - od 12-19.05.2017r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.
Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
stypendia stażowe - 12.05.2017r.
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu maju 2017r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-17.05.2017r.
we wszystkich Oddziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.05.2017r.
stypendia stażowe - 10.05.2017r.
Obsługa klienta według liter alfabetu

Obsługa klienta, nazwiska: A-BIE, BP-BR, CA-CUK, JAN-KOŚpok. 23
Obsługa klienta, nazwiska: BS-BŻ, CUL - JAMpok. 26
Obsługa klienta, nazwiska: KOT - MAŃpok. 3
Obsługa klienta, nazwiska: MAO - PRZpok. 12
Obsługa klienta, nazwiska: CHO-CHR, PSA - STRpok. 20
Obsługa klienta, nazwiska: BIF-BO, CHS-CIE, STS - ZŹŻpok. 22

Od dnia 06.04.2017r. obsługa pracodawców pok. 2.

Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu kwietniu 2017r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-14.04.2017r.
we wszystkich Odziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 07.04.2017r.
stypendia stażowe - 10.04.2017r.
Projekty
Ruszyła rekrutacja do projektów 'Gotuj po hiszpańsku' oraz 'Praktyki w Niemczech' realizowanych przez Fundację Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI oraz Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT Sp. z o.o.

Czytaj więcej:
Gotuj po hiszpańsku
Praktyki w Niemczech
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu marcu 2017r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 13-17.03.2017r.
we wszystkich Odziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.03.2017r.
stypendia stażowe - 10.03.2017r.
Zawody deficytowe i nadwyżkkowe

ZAWODY DEFICYTOWE I NADWYŻKOWE - Powiat olkuski - INFORMACJA SYGNALNA II PÓŁROCZE 2016 R.
Dni Otwartych Funduszy Europejskich


W dniach 18-21 maja 2017r. odbędą się już po raz 4 Dni Otwartych Funduszy Europejskich, koordynowanych przez Ministerstwo Rozwoju

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest rozwój - naszego otoczenia, kraju, przedsiębiorczości, ale także rozwój osobisty.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresami:
www.power.wup-krakow.pl
www.wup-krakow.pl


Komunikat

W związku z niepokojącymi sygnałami, które napływają do naszego urzędu a dotyczą podszywania się w trakcie rozmów telefonicznych pod pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu informujemy że:
realizujemy zadania udzielania pomocy osobom bezrobotnym i poszukującym pracy w znalezieniu pracy poprzez pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe tylko w stosunku do osób figurujących w naszej ewidencji i za ich wcześniej wyrażoną zgodą.Informacja - konkurs
29 marca 2017 roku upływa termin składania ofert do konkursu w ramach Programu na rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych (EaSI). Tematem przewodnim konkursu VP/2017/007 jest wsparcie długoterminowej ponadnarodowej mobilności uczniów zawodowych i przygotowanie pilotażowego projektu umożliwiającego mobilność uczniów zawodowych pomiędzy krajami.

Projekt powinien być kompleksowy począwszy od diagnozy potrzeb oraz barier mobilności uczniów zawodowych aż do organizacji staży (podróż, zakwaterowanie, kurs językowy kraju przyjmującego, integracja społeczna w kraju przyjmującym ucznia, organizacja staży dla uczniów zawodowych w firmach kraju przyjmującego). Uczniowie zawodowi w momencie wyjazdu muszą mieć skończone 17 lat.

Oferty muszą być składane przez konsorcjum składające się z minimum dwóch podmiotów z dwóch różnych państw UE.

Dofinansowanie (granty) z Komisji Europejskiej mogą wahać się w kwocie minimum 300 tys. EUR i maksimum 500 tys. EUR. 15 % kosztów całkowitych musi być zapewnione przez aplikantów z konsorcjum.

Wszystkie szczegóły dot. ogłoszenia konkursowego w ramach Programu na rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych (EaSI) można znaleźć na stronie Programu: ec.europa.eu

Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu lutym 2017r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 13-17.02.2017r.
we wszystkich Odziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.02.2017r.
stypendia stażowe - 10.02.2017r.
Informacja


Informacja
Uprzejmie informujemy, iż od dnia 23 stycznia 2017 roku rozpoczynamy pierwszy nabór dokumentów rekrutacyjnych Grup inicjatywnych złożonych z osób fizycznych lub prawnych (w tym JST) zainteresowanych wsparciem szkoleniowo doradczym i pozyskaniem dotacji na utworzenie/przystąpienie do przedsiębiorstwa społecznego (w tym spółdzielni socjalnej).

informacje o projekcie

Informacja
Powiatowy Urząd Pracy informuje, iż nie przyjmuje dokumentów aplikacyjnych (życiorys, list motywacyjny) na oferty pracy zgłaszane do tut. urzędu. Osoby zainteresowane (zarejestrowane w PUP oraz niezarejestrowane) konkretną ofertą pracy mogą bezpośrednio aplikować do pracodawcy w przypadku ofert pracy, gdzie dane pracodawcy są podane. Osoby zarejestrowane w tut. urzędzie w przypadku sposobu aplikowania „za pośrednictwem urzędu”, proszone są o kontakt ze swoim doradcą klienta w celu odbioru skierowania do pracy. Osoby niezarejestrowane nie mogą aplikować „za pośrednictwem urzędu” .


PITY
Informujemy, że w dniach od 23 stycznia do 17 lutego osoby bezrobotne które pobierały świadczenia z Funduszu Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Olkuszu w roku 2016 mogą odbierać Pity-11 w pokoju nr 34 (poziom dolny) osobiście lub z pisemnym upoważnieniem.
Wnioski - informacja
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu informuje, iż wnioski o:
 • organizację prac interwencyjnych,
 • refundację Pracodawcy/Przedsiębiorcy części kosztów poniesionych na wynagrodzenia , nagrody oraz składki na ubezpieczenie społeczne dla skierowanej osoby do 30r. życia,
 • refundację kosztów doposażenia lub wyposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego
będą dostępne na stronie internetowej jak również w siedzibie urzędu od dnia 16.01.2017r.

Wnioski o organizację stażu oraz przyznanie jednorazowo środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej będą dostępne z chwilą ogłoszenia naborów .
Terminarz wypłat
Wypłata należnych zasiłków i świadczeń dla bezrobotnych w miesiącu styczniu 2017r. odbędzie się w dniach:
zasiłki i stypendia stażowe - od 11-17.01.2017r.
we wszystkich Odziałach ING Banku Śląskiego.

Realizacja przelewów na rachunki bankowe:
zasiłki - 09.01.2017r.
stypendia stażowe - 10.01.2017r.
Przekwalifikowanie pracowników
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie prowadzi nabór wniosków na projekty związane z realizacją programów przekwalifkowania pracowników i wsparcia w tym zakresie pracodawców. Celem konkursu jest wsparcie sektora MŚP oraz pracodawców (z wyjątkiem dużych przedsiębiorstw) w zakresie relaizacji programów przygotowujących do kontynuowania pracy na innych lub zmodyfikowanych stanowiskach o mniejszym obciążeniu dla zdrowia. Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz dokumentacja dostępne są tutaj.

© 2009 - Designed by Piotr Ziarnik - Zaloguj do systemu CMS